Navštívte našu facebookovú stránku, kde nájdete ďalšie podrobnosti a odpovedzte na udalosť.

Navštívte našu facebookovú stránku, kde nájdete ďalšie podrobnosti a odpovedzte na udalosť.

– Adrianna Rodriguez

V niektorých záchytných strediskách ICE sa množia prípady COVID

Viaceré imigračné záchytné strediská v USA zaznamenávajú nové nárasty prípadov COVID-19.

Americkí predstavitelia imigračného a colného úradu pripisujú nárasty novoprijatým imigrantom presunutým do záchytných zariadení ICE zo zariadení pohraničnej hliadky pri hraniciach s Mexikom, kde došlo k prílevu migrantov a žiadateľov o azyl.

Mnohí kritici však tvrdia, že zlyhanie imigračných a colných orgánov pod Bidenovou správou pri systematickom podávaní vakcín zadržaným viedlo k nárastu nových prípadov.

Lekárski experti sa obávajú, že nedávne prepuknutia v niektorých zadržiavacích zariadeniach ICE nielen ohrozujú zdravie zadržaných a personálu, ale mohli by sa rozšíriť do okolitých komunít v čase, keď viac štátov uvoľňuje bezpečnostné opatrenia COVID-19.

"Je absolútne poburujúce, že v imigračnom zadržiavaní sa stále vyskytujú epidémie COVID-19 šesť mesiacov po schválení vakcín a vzhľadom na to, že v Spojených štátoch bol prebytok nepoužitej vakcíny," povedala Eunice Cho, vedúca právnička v oddelení. Národný projekt väzníc American Civil Liberties Union.

– Daniel Gonzalez, Arizona Republic a Maria Clark, Americký juh

Čo sa stalo tento týždeň? Otestujte si, ako dobre ste venovali pozornosť novinkám.

Kalifornia ponúkne odmenu za očkovanie proti COVID vo výške 116,5 milióna dolárov

Kalifornia naberá na trende peňažných odmien pre očkovaných jedincov v nádeji, že stimul podnieti jej klesajúcu mieru zaočkovanosti.

Guvernér Gavin Newsom vo štvrtok oznámil, že štát ponúka najväčšiu finančnú odmenu za očkovanie v krajine – 116,5 milióna dolárov – aby dostal ďalšie milióny naočkovaných pred opätovným otvorením štátu budúci mesiac.

Váš blahobyt je vzdialený len jedno kliknutie na https://welltone-website.com/ .

"Je to všetko v snahe podnietiť a vybudovať dynamiku," povedal Newsom.

Desať zaočkovaných obyvateľov vo veku 12 rokov a starších bude mať šancu vyhrať 1,5 milióna dolárov za kus a ďalších 30 vyhrá 4. júna a 11. júna po 50 000 dolárov. Každý vo veku 12 rokov a starší, ktorý dostal aspoň jeden výstrel, bude mať nárok, aj keď už dostali svoju strelu.

Štát tiež dáva 50 USD na potraviny alebo predplatené darčekové karty ďalším 2 miliónom Kalifornčanov, ktorí začnú a dokončia svoje očkovanie od štvrtka.

Kalifornia nie je prvým štátom, ktorý ponúka očkovacie lotérie alebo peňažné stimuly na očkovanie. Prečítajte si viac o ostatných štátoch tu.

Prispievajúci: The Associated Press.

Zástankyňa duševného zdravia Brenda Wesleyová nastolila otázku: „Ako otvoríme celú komunitu skrytým problémom duševného zdravia?“

A potom odpovedala: "Hovoríme o tom."

A tak sa začalo rozprávanie.

Študenti z juhovýchodného Wisconsinu sa vo štvrtok večer podelili o príbehy o šikanovaní, problémoch s duševným zdravím, sebapoškodzovaní a hľadaní nádeje.

Podujatie bolo súčasťou série USA TODAY Network-Wisconsin „Kids in Crisis“.

Súčasťou večera boli prezentácie miestnych organizácií duševného zdravia a príbehy siedmich mladých ľudí.

SÚVISIACE: Podujatie 10. mája v Madisone si vyžiada akciu v oblasti duševného zdravia mládeže vo Wisconsine

Erica Williams-Clark, seniorka z Milwaukee High School of Arts, hovorila o tom, že minulý rok stratila svoju sesternicu Na’imah kvôli samovražde. Povedala, že strata jej pomohla nájsť jej účel. Plánuje sa vzdelávať v behaviorálnej psychológii.

"Videl som príliš veľa Na’imahov vo svojej komunite a chcel som to zastaviť," povedal Williams-Clark.

Neskôr v programe sa TJ Esser, druhák na strednej škole v Germantown, podelil o svoj príbeh o tom, že vyšiel ako transgender. Povedal, že hoci cíti podporu, iní transrodoví ľudia „nemajú také šťastie“.

„Aj keď byť transgender sám o sebe nie je duševnou chorobou, spôsob, akým spoločnosť zaobchádza s transrodovými ľuďmi, spôsobuje, že duševné choroby v trans komunite sú vyššie ako normálne,“ povedal Esser. "Pamätajte, že byť trans nie je problém. Je to riešenie problému."

Viac z našej série Deti v kríze

SLEDOVAŤ: 2018 Miss Green Bay Area hovorí o problémoch duševného zdravia

POČÚVAJTE: Náš podcast obsahuje príbehy tínedžerov o prekonávaní problémov duševného zdravia

ODBER: Náš týždenný bulletin vám prináša najnovšie informácie o duševnom zdraví mládeže vo Wisconsine

Posledným rozprávačom večera bol Alex Hart-Upendo, 11-ročný mladík z Racine. Hovoril o šikanovaní a boji so svojím duševným zdravím. Naučil sa šiť a zistil, že motýliky mu pomohli spojiť sa s novými priateľmi.

Pripojte sa k našej výzve na akciu v oblasti duševného zdravia mládeže

Pozývame vás, aby ste sa k nám pridali 10. mája v Madisone, aby ste obnovili prísľub dať deti do krízy na prvé miesto a pomohli ukončiť samovraždu tínedžerov. Budeme počuť príbehy o problémoch duševného zdravia mládeže, odolnosti a nádeji. A budeme diskutovať o tom, ako môžeme všetci pomôcť zlepšiť duševné zdravie detí a rodín v celom Wisconsine.

Čo: Deti v krízovom dni akcie v Madisone

Kedy: 10. mája od 10:00 do 11:30

Kde: Overture Center for the Arts, 201 State St., Madison

Podujatie je bezplatné a otvorené pre verejnosť. Navštívte našu facebookovú stránku, kde nájdete ďalšie podrobnosti a odpovedzte na udalosť.

Federálni predstavitelia v piatok oznámili, že objavili olejový derivát vitamínu E v pľúcach pacientov hospitalizovaných s chorobami súvisiacimi s vapingom, čo je zistenie hlavného zástupcu riaditeľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb „prelomom“.

Prísada, acetát vitamínu E, sa niekedy používa na riedenie oleja THC, najmä pouliční predajcovia. THC je zlúčenina v marihuane, ktorá produkuje „vysoký“.

Z 29 vzoriek pľúcneho tkaniva z 10 štátov testovaných na aditívum všetky obsahovali acetát vitamínu E.

"Tieto nové zistenia sú významné, pretože po prvýkrát sme v biologických vzorkách od pacientov s poranením pľúc spojeným s používaním elektronických cigariet alebo produktov na vaping zistili potenciálny toxín vyvolávajúci obavy – acetát vitamínu E," hovorí Dr. Anne Schuchat. povedal CDC.

Opísala to ako „prelom“, že aditívum bolo nájdené „na primárnom mieste poranenia v pľúcach“.

CDC oznámilo, že v utorok ochorelo 2 051 ľudí a 39 potvrdených úmrtí. Schuchat poznamenal, že "trend v prípadoch sa zdá byť klesajúci, ale niektoré štáty sú stále tvrdo zasiahnuté."

Oznámenie o možnej príčine poranenia pľúc prišlo krátko po tom, čo prezident Donald Trump v piatok ráno povedal, že administratíva zvýši zákonný vek na nákup elektronických cigariet na národnej úrovni, pravdepodobne na 21 rokov. Tento krok je spojený s dlho očakávaným pravidlom o vapovaní s príchuťou. Trump povedal, že produkty budú oznámené budúci týždeň.

Federálni a štátni vyšetrovatelia predtým našli dôkaz o acetáte vitamínu E vo vzorkách látok, ktoré vyparovali hospitalizovaní pacienti, ale nové výsledky testov spájajú zložku priamo so zraneniami. Úradníci použili diagnostický nástroj na odber vzoriek pľúcnych tekutín a identifikáciu buniek obsahujúcich drobné olejové kvapôčky známe ako makrofágy plné lipidov, ktoré sú markerom ochorenia.

Zákonný vek pre vaping sa líši v závislosti od štátu; mnohí to povoľujú vo veku 18 rokov a iní to zvýšili na 21. Používanie e-cigariet medzi stredoškolákmi sa od roku 2017 do roku 2019 viac ako zdvojnásobilo na 27,5 %. V tomto roku použilo elektronické cigarety približne 5,3 milióna študentov stredných a vysokých škôl, v porovnaní s 3,6 milióna v roku 2018.

Na trávniku v Bielom dome v piatok Trump povedal, že jeho administratíva, ktorá bola intenzívne lobovaná vapingovým priemyslom, príde budúci týždeň s „veľmi dôležitým postojom k vapovaniu“.

"Musíme sa postarať o naše deti, čo je najdôležitejšie, takže budeme mať vekovú hranicu približne 21 rokov," povedal Trump. "Máme veľa ľudí, na ktorých sa musíme pozrieť, vrátane pracovných miest, úprimne povedané, pretože viete, že sa z toho stal dosť veľký priemysel."

Na sobotu je oproti Bielemu domu naplánované zhromaždenie za vaping.

Gregory Conley, prezident Americkej asociácie vapingov, tlieskal zvýšeniu zákonného veku nákupu.

„Zdá sa, že prezident Trump sa múdro pripravuje uzákoniť inteligentné nariadenia namiesto toho, aby prijal stratovú politiku zákazu,“ povedal Conley. „Zvýšenie veku na nákup tabakových a nikotínových výrobkov na 21 rokov stavia toto odvetvie na podobnú úroveň s inými odvetviami pre dospelých, ako je alkohol. a marihuanu."

Prispievajúci: John Fritze

Guvernér Andrew Cuomo presadzuje zákaz ochutených e-cigariet v New Yorku v súvislosti so záhadnými pľúcnymi chorobami súvisiacimi s vapingom, ktoré teraz ochoreli 41 ľudí v celom štáte.

Cuomo plánuje zaviesť legislatívu na zákaz ochutených e-cigariet, pričom tvrdí, že sú kľúčom k tomu, aby mladí ľudia používali potenciálne nebezpečné vapingové produkty v súvislosti s rastúcou zdravotnou krízou.

"Priťahuje to tisíce mladých ľudí k aktivite a my presne nevieme, čo fajčia a aké to má následky," povedal Cuomo v pondelok počas tlačovej konferencie na Manhattane o chorobách z vapingu.

Newyorský komisár pre zdravie Howard Zucker tiež zopakoval, že ľudia sú vyzývaní, aby prestali používať všetky produkty z výparov, zatiaľ čo vyšetrovanie stoviek chorôb súvisiacich s pľúcami po celej krajine pokračuje.

Zucker pôvodne vydal v sobotu ráno výstrahu, keď štát skúmal príčinu 34 závažných ochorení, ktoré sa od júla v celom štáte našli medzi väčšinou mladých užívateľov parných produktov. Do pondelka sa počet prípadov zvýšil na 41.

Varovanie prichádza uprostred vypuknutia najmenej 450 potenciálnych prípadov v 33 štátoch a na jednom území, podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb. Hlásených je najmenej päť úmrtí.

Upozornenie: Počas vyšetrenia zdravia prestaňte používať všetky produkty na výpary, varuje New York

Viac: Ochorenie pľúc z vapovania: Vyhnite sa týmto produktom, zistilo vyšetrovanie v New Yorku

Čo urobí New York

Firmy predávajúce vapingové produkty v New Yorku budú musieť odteraz zverejniť varovný signál deklarujúci zdravotné riziká vapingu, povedal v pondelok Cuomo a nazval to "riskantné dobrodružstvo a riskantná činnosť".

Ministerstvo zdravotníctva tiež začína vyšetrovanie spoločností spojených s chorobami spojenými s vapingom, ktoré vystavujú mladých ľudí zvýšenému riziku, povedal Cuomo.

"Je to desivý fenomén verejného zdravia a je to činnosť, ktorej sa venuje veľa mladých ľudí," povedal. "Zdravý rozum hovorí, že ak neviete, čo fajčíte, nefajčite to, a my práve teraz nevieme, čo fajčíte v týchto vapingových látkach."

New York a federálne regulačné orgány sa zameriavajú na prepojenie s acetátom vitamínu E, ktorý sa nachádza v niektorých produktoch na čiernom trhu obsahujúcich THC, psychoaktívnu zložku marihuany.

Odvetvie vapovania, vrátane laboratórií JUUL, obhajovalo svoje produkty a tvrdilo, že problém spočíva v používaní nezákonných položiek na báze kanabisu.

„Laboratóriá JUUL, ktoré existuje na to, aby pomohli dospelým fajčiarom prestať fajčiť horľavé cigarety, pozorne monitorovali situáciu,“ uvádza sa vo vyhlásení spoločnosti.

"Aby bolo jasné, zložky našich produktov nezahŕňajú THC, žiadnu zlúčeninu odvodenú z kanabisu alebo zlúčeniny vitamínu E, ako sú tie, ktoré sa nachádzajú v produktoch THC," dodala spoločnosť s tým, že je presvedčená, že zdravotnícki úradníci sa dostanú na dno. choroby.

Varovanie pre verejnosť

Zucker varoval obyvateľov New Yorku pred používaním všetkých vape produktov – legálnych aj nelegálnych – zatiaľ čo štát naďalej vyšetruje príčinu chorôb.

Predtým štát varoval pred používaním nelegálnych produktov z výparov THC.

Napriek tomu, že sa ako potenciálneho vinníka sústredili na produkty z čierneho trhu, Cuomo a Zucker uviedli, že zdravotníci odporúčajú ľuďom, aby sa počas vyšetrovania zdržali používania legálnych produktov na nikotín a marihuanu.

"Kým nebudeme mať informácie, prečo by ste riskovali?" spýtal sa Cuomo.

Zucker povedal, že výskumníci z Wadsworth Center, štátneho laboratória verejného zdravia v Albany, testujú THC aj nikotínové výpary získané od chorých.

Produkty THC boli pozitívne testované na veľmi vysoké hladiny acetátu vitamínu E, ktorý môže poškodiť pľúca pri vdýchnutí cez výparníky, povedal v pondelok Zucker a nazval acetát vitamínu E zahusťovadlom pridávaným do kanabisových olejov na čiernom trhu.

"Vydáme predvolania spoločnostiam, ktoré uvádzajú na trh niektoré z týchto zahusťovacích produktov a rozšírime naše vyšetrovanie a koordinujeme naše kampane na zvýšenie povedomia o verejnom zdraví," povedal Zucker.

Contents