To Matka Natura, na to pytanie może odpowiedzieć tylko Bóg.

To Matka Natura, na to pytanie może odpowiedzieć tylko Bóg.

Brett Crozier był albo „zbyt naiwny, albo zbyt głupi”, aby przewodzić.

Następnie, w oszałamiający sposób, Modly przeprosił Croziera, jego rodzinę i marynarkę wojenną w oświadczeniu późnym poniedziałkowym wieczorem.

„Postawmy sprawę jasno: nie uważam, aby kapitan Brett Crozier był naiwny ani głupi” – stwierdził Modly w oświadczeniu wydanym przez Marynarkę Wojenną. „Myślę i zawsze wierzyłem, że jest odwrotnie”.

Dzień wcześniej Modly powiedział, że Crozier mógł celowo ujawnić mediom notatkę, w której ostrzegał przed rozprzestrzenianiem się wirusa na pokładzie lotniskowca i wzywał do podjęcia działań mających na celu ratowanie jego marynarzy, wynika z transkrypcji uwag otrzymanej przez CNN.

Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo twierdzi, że liczba zgonów i hospitalizacji może spadać

Gubernator Andrew Cuomo powiedział w poniedziałek, że liczba codziennych hospitalizacji z powodu Covid-19 w stanie Nowy Jork ponownie spadła, a liczba zgonów może się stabilizować. Cuomo powiedział również, że zwróci się do prezydenta Donalda Trumpa o pozwolenie na korzystanie z 1000 łóżek USNS Comfort dla pacjentów z Covid-19, ponieważ zapotrzebowanie na łóżka dla innych chorób jest niewielkie. Trump powiedział później, że spełni życzenie Cuomo, a statek będzie służył zarażonym pacjentom z Nowego Jorku i New Jersey. Comfort zakotwiczył w nowojorskim porcie z misją leczenia pacjentów niezakażonych wirusem, aby szpitale mogły skoncentrować się na pacjentach z koronawirusem.

Cuomo powiedział również, że zapotrzebowanie na łóżka szpitalne i wentylatory może nie osiągnąć wcześniej przewidywanej wartości, jeśli mieszkańcy będą nadal przestrzegać dystansu społecznego i innych wytycznych. Zapowiedział jednak także podwyższenie grzywny z 500 dolarów do 1000 dolarów za nieprzestrzeganie przepisów.

Odkryj na nowo radość ruchu i aktywnego trybu życia. Nasz wspólny suplement wsparcia może Ci w tym pomóc. Odwiedź https://hondrostrong-website.com/pl/ , aby dowiedzieć się więcej.

„Istnieje realne niebezpieczeństwo nadmiernej pewności siebie” – powiedział Cuomo na swojej codziennej konferencji prasowej. „To wróg, którego nie doceniliśmy od pierwszego dnia i słono zapłaciliśmy za to cenę”.

Pielęgniarka z Kentucky twierdzi, że szpital nie zapewnił jej respiratora, więc ją zawiesiła

Pielęgniarka w szpitalu w Louisville w stanie Kentucky powiedziała, że ​​została zawieszona w czynnościach służbowych za niesubordynację za odmowę leczenia pacjentów z Covid-19, gdy szpital nie zapewnił jej respiratora ochronnego.

Kenyatta Ervin (49 l.) powiedziała, że ​​ze względu na swoje przeszłe schorzenia, w tym zapalenie płuc i astmę, umrze w przypadku zarażenia wirusem i potrzebuje ochrony w postaci maski N95, której brakuje.

W poniedziałkowym wywiadzie powiedziała, że ​​przełożeni w Norton Women’s and Children’s Hospital daliby jej jedynie maskę chirurgiczną, czyli luźne urządzenie jednorazowego użytku, które nie jest uszczelnione wokół nosa i ust. Jej prawnik powiedział, że 31 marca Ervin został odesłany do domu za odmowę zapewnienia pacjentowi opieki.

„To absolutnie nieprawda” – stwierdziła. „Chcę dbać o moich pacjentów. Wiem, że mnie potrzebują.”

– Andrew Wolfson, Dziennik Courier z Louisville

Miasto Nowy Jork może tymczasowo chować ofiary zakażenia koronawirusem w parkach

Nowy Jork analizuje, że ALBANY, N.Y. – The majority of New York’s more than 4,700 deaths due to coronavirus were among men, and 86% wszystkich zgonów miało miejsce wśród osób cierpiących na choroby współistniejące, takie jak nadciśnienie i cukrzyca, wynika z nowych danych stanowych.

Statystyki opublikowane późnym wieczorem w poniedziałek dały najnowszy wgląd w to, jak szybko rozprzestrzeniający się wirus wpłynął na Nowy Jork i uczynił go epicentrum Covid-19 w kraju.

Departament Zdrowia stanu podał, że spośród 4758 zgonów, które miały miejsce od pierwszego zdarzenia z 14 marca, w Nowym Jorku 61% stanowili mężczyźni, a 39% kobiety. na swoim nowym portalu danych.

Ponadto 63% zgonów dotyczyło osób w wieku 70 lat i starszych, a 7% przypadków dotyczyło osób w wieku 49 lat i młodszych.

Z danych wynika, że ​​4089 spośród zmarłych cierpiało na co najmniej jedną inną chorobę przewlekłą:

  • Główną chorobą podstawową było nadciśnienie, które występowało u 55% zgonów.
  • Następna w kolejności była cukrzyca, którą zdiagnozowano u 1755 zgonów, co stanowi około 37% przypadków.
  • Inne najczęstsze choroby wykrywane u osób zmarłych z powodu koronaawirusa to hiperlipidemia; choroba wieńcowa; choroby nerek i demencję.

Mapa koronaawirusa w USA:Śledzenie epidemii

Więcej: Nowy Jork bada „tymczasowe pochówki” na wyspie Hart – twierdzi urzędnik

Nowy Jork ujawnił nowe dane na temat koronaawirusa

Nowy Jork zaczął publikować więcej szczegółów na temat przypadków zakażenia koronawirusem zaledwie kilka godzin po piątkowym artykule sieci USA TODAY Network, w którym eksperci stwierdzili, że stan powinien ujawnić jak najwięcej szczegółów, aby pomóc społeczeństwu zrozumieć wirusa i związane z nim ryzyko.

Celem, jak twierdzą urzędnicy stanowi, jest dalsze dodawanie do portalu większej liczby danych, w tym rasy osób, które zmarły w wyniku doniesień, że wirus najbardziej dotyka osoby kolorowe .

„Tego nie można kontrolować, tego nie da się naprawić. Dlaczego? To Matka Natura, na to pytanie może odpowiedzieć tylko Bóg. Ale kontroluj, co możesz. Rób, co możesz”.

Cuomo powiedział, że stan stara się ograniczyć liczbę zgonów, zapewniając chorym dostęp do respiratorów i sprzętu medycznego, mimo że stanowi niebezpiecznie kończą się zapasy.

Bez pracy, bez kontroli bodźców: niepokój w przypadku nielegalnych pracowników-imigrantów

Liczba przypadków zgonów w Nowym Jorku stale rośnie

We wtorek w Nowym Jorku odnotowano ponad 130 000 pozytywnych przypadków Covid-19, z czego około 93% w Nowym Jorku i na jego przedmieściach – częściowo z powodu szybkiego rozprzestrzeniania się tam choroby i agresywnych testów.

Ogółem w stanie przetestowano około 321 000 osób, więc około 59% uzyskało wynik negatywny.

Statystyki pokazują, że około 300 zgonów miało miejsce poza miastem, hrabstwami Long Island oraz Westchester i Rockland.

Od niedzieli do poniedziałku liczba ofiar śmiertelnych w całym stanie wzrosła o 600, co stanowi Nowy Jork 46% z około 10 250 ofiar śmiertelnych w kraju.

Jednak Cuomo i burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio wskazali w poniedziałek, że chociaż liczba zgonów wciąż rośnie, mogła zacząć się stabilizować, ponieważ w ostatnich dniach wskaźnik ten utrzymywał się na stałym poziomie, a liczba hospitalizacji spadła.

„Po raz pierwszy powiedziałbym, że widzi to miasto, widzi to państwo, początek dowodów na to, że coś się zmienia” – powiedział de Blasio w poniedziałek w NY1.

Obserwuj Josepha Spectora na Twitterze: @GannettAlbany

Raporty: Doradca Trumpa Peter Navarro ostrzegł, że „koronawirus może spowodować śmierć nawet 1,2 miliona dusz”: raporty

Dr Anthony Fauci: Istnieją „dobre oznaki” w amerykańskiej walce z koronawirusem, ale daleko nam do „ogłoszenia zwycięstwa”

Charity O’Reilly włącza w swoim salonie generator białego szumu i witając się z klientem, zakłada słuchawki z laptopem do uszu.

Jako koordynator poradnictwa w Sieci Pomocy Ofiarom w hrabstwie Bucks w Pensylwanii O’Reilly pracuje z ofiarami napaści na tle seksualnym, wykorzystywania dzieci i zabójstw, a także przemocy domowej.

Przed rozpoczęciem sesji O’Reilly przedstawia dwa plany.

Jednym z nich jest plan bezpieczeństwa na wypadek, gdyby klientka poczuła się zagrożona emocjonalnie w dowolnym momencie sesji. Drugi to plan przywracania technologii na wypadek, gdyby ich wirtualne spotkanie zostało zakłócone przez awarię witryny, przeciążenie serwera lub wolne Wi-Fi.

Ten plan jest nowy.

W ciągu 21 dni, odkąd zaczęła pracować z domu w związku z pandemią koronawirusa, O’Reilly poradziła sobie z problemami technologicznymi w przypadku około 70% swoich rozmów w ramach telezdrowia, około 25% z nich uruchomiła ponownie i zrobiła między nimi dłuższe przerwy. Każdy dzień zaczyna od jogi i właśnie kupiła okulary filtrujące niebieskie światło, które pomagają złagodzić zmęczenie oczu spowodowane czasem spędzonym przed ekranem.

Wymagało to pewnego przystosowania się, a jej nowe środowisko pracy nie jest pozbawione stresu. To izoluje i czasami przytłacza. Jej klientka ma podobne doświadczenia. Zwykle uznano by to za konflikt interesów, ale gdy koronawirus ogarnia Stany Zjednoczone, ograniczając większość populacji w domu, nie ma innej opcji.

Eksperci twierdzą, że okresy skrajnego stresu lub wysiedleń, takie jak klęski żywiołowe lub wojny, zwykle zbiegają się ze wzrostem przemocy wobec kobiet i dzieci. Podczas tej pandemii ofiary są odcięte od wsparcia i mogą ukrywać się u osób, które nie są bezpieczne. Osoby, które przeżyły, również mogą czuć się pobudzone.

„To stresujące wydarzenie dla wszystkich” – powiedziała Elaine Wethington, emerytowana profesor Uniwersytetu Cornell, której badania obejmują rolę, jaką stresujące wydarzenia życiowe odgrywają w zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Przygotowanie jest kluczem do radzenia sobie ze stresem, ale w obliczu nowych zasad i ograniczeń, które codziennie ewoluują, wielu Amerykanów zostało zaskoczonych, gdy nagle zostali zamknięci w swoich domach. Według Wethingtona większość ludzi nie doświadczyła wcześniej tej niepewności i nie wie, jak sobie z nią poradzić.

„Nawet w gospodarstwach domowych, które zazwyczaj dość dobrze radzą sobie ze złością, strachem i niepokojem, widać, że dzieje się wiele różnych rzeczy i narastają wszelkiego rodzaju negatywne emocje” – powiedziała. „To wszystko się buduje”.

Istnieją zdrowe sposoby radzenia sobie z poczuciem utraty kontroli. Wethington sugeruje zaplanowanie czasu na robienie czegoś, co lubisz, a nawet dzielenie tego czasu z dzieckiem lub starszą osobą dorosłą, która na Tobie polega.

Kiedy jednak sprawca czuje się bezsilny, naraża to swoją ofiarę na ryzyko.

Lęk w miejscu schronienia przypomina przeszłą traumę

Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom 1 na 3 kobiety i 1 na 4 mężczyzn w USA padła w ciągu swojego życia ofiarą przemocy ze strony partnera – definiuje się to jako gwałt, przemoc fizyczną lub prześladowanie.

Według Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych prawie dziewięć na 10 przypadków przemocy w rodzinie ma miejsce w domu ofiary lub w domu przyjaciela, krewnego lub sąsiada. Większość przemocy ze strony współmałżonka ma miejsce w domu ofiary.

„Kiedy mówimy o schronieniu w miejscu zamieszkania jako społeczność (które oczywiście ma na celu zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa, ofiary przemocy domowej i dzieci mogą czuć się zupełnie inaczej” – powiedziała Heather Campbell, dyrektor wykonawcza Advocacy Center w Tompkins Hrabstwo, Nowy Jork .

W zeszłym tygodniu operatorzy infolinii Centrum Rzecznictwa otrzymali mniej telefonów niż zwykle. Campbell rozmawiał z innymi liderami agencji w całym stanie, którzy zauważyli podobną tendencję. Zwolennicy podejrzewają, że większość ludzi nie dzwoni, ponieważ są zajęci ustalaniem priorytetów podstawowych potrzeb, takich jak żywność, mieszkanie i opieka nad dziećmi, ale mogą być inni, twierdzi Campbell, dla których bycie w domu oznacza po prostu nie jest to bezpieczny czas na telefon .

„Bez względu na to, czy chodzi o znęcanie się nad dziećmi, znęcanie się nad osobami starszymi, przemoc w związku, napaść na tle seksualnym… wszystkie te rzeczy rozwijają się w tajemnicy i izolacji” – powiedziała Randi Bregman, dyrektor wykonawcza Vera House w Syracuse.

Dyrektor wykonawcza NOVA, Penny Ettinger, stwierdziła, że ​​jest zaniepokojona brakiem „zewnętrznych oczu” w szkołach, domach grupowych lub domach opieki, które mogą pomóc w ujawnianiu przemocy. A u ocalałych, którzy żyją bezpiecznie, ta nowa izolacja i niepokój mogą wywołać przeszłe lęki i traumę.

„Niemożność opuszczenia sytuacji jest aż nazbyt znajoma osobom, które przeżyły” – powiedział O’Reilly. „Teraz cały czas mają do czynienia z tym wyzwalaczem”.

Jak służby zajmujące się przemocą domową utrzymują kontakty

Christina Rajotte, dyrektor ds. rozwoju i marketingu w Albany, twierdzi, że usługodawcy i klienci znaleźli kreatywne sposoby na pozostawanie w kontakcie.

„To niektórzy z naszych najbardziej bezbronnych obywateli, którzy w czasach niepewności i stresu potrzebują nas bardziej niż kiedykolwiek” – powiedział Rajotte.

Z wyjątkiem schronisk, większość służb zajmujących się przemocą domową działa obecnie online lub telefonicznie.

Wielu doradców, takich jak O’Reilly, prowadzi sesje wideokonferencji z klientami. Numery telefonów infolinii organizacji przyjmują połączenia od każdego, kto czuje się odizolowany, ma pytania lub po prostu potrzebuje porozmawiać.

Chociaż adwokaci nie są już wysyłani na szpitalne izby przyjęć, nadal są dostępni pod telefonem.

W Nowym Jorku tymczasowo zniesiono daty wygaśnięcia nakazów ochrony, a inne stany podjęły podobne środki, aby zapewnić kontynuację tych środków ochronnych w obliczu zamknięcia sądów.

Sesje grupowe przeprowadzano za pośrednictwem aplikacji Zoom lub przez telefon, a niektóre organizacje krajowe udostępniają na swoich stronach internetowych funkcję czatu na żywo. Rajotte powiedział, że klient skontaktował się nawet z firmą Equinox za pośrednictwem mediów społecznościowych.

„To bardzo trudne” – powiedział Bregman. Usługi są bardziej złożone w świadczeniu, a potrzeby są większe.

Ostatecznie każda organizacja walczy z niewidzialnym murem, starając się, aby ludzie w swoich społecznościach wiedzieli, że nie są sami.

Contents